Hogyan válasszuk ki a megfelelő csillárt?
5 egyszerű tipp a megfelelő kristálycsillár kiválasztásához. A megfelelő csillár kiválasztása nem biztos, hogy olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik. Számos tényezőt figyelembe kell vennie, például a helyiség méretét vagy a mennyezet magasságát. Néhány alapvető szabály betartásával feldobhatja belső terét, és többféle célra is funkcionális világítást hozhat létre.
Melyik szobába választ csillárt? Vegye figyelembe mind a célt, mind a fal színét
A csillár messze nem csak egy fényforrás - ha megfelelően választjuk meg, az egész belső térnek stílust kölcsönöz. A funkcionalitás mellett a dizájnra és az esztétikai vonzerőre is összpontosítania kell. A világítás megválasztása attól függően változik, hogy milyen helyiségbe választja a csillárt.
A nappaliban 20 W/m2 lesz az ideális, a konyhában 30 W/m2, a konyha többi részében 15-20 W/m2, míg a hálószobában vagy a folyosókon 10-15 W/m2. A helyiségben lévő összes fényforrás összegét veszik figyelembe. Fontos figyelembe venni a falak vagy a bútorok színét is. A sötétebb színek több fényt nyelnek el, ezért nagyobb intenzitású világítást kell választani.
Minél nagyobb a szoba, annál nagyobb a csillár
A helyiség mérete nagyon fontos paraméter - a lámpatestek méretének vagy számának növekednie kell a nagyobb terület esetén. Egy hatalmas csillár egy kis szobában kisebbnek és szűknek fogja érezni a szobát, míg egy túl szerény csillár egy nagyobb szobában elveszettnek és aránytalannak fog tűnni. Egy központi csillár megfelelően kiegészíthető fali- vagy állólámpákkal is.
Az alábbi tájékoztató jellegű számítással segítünk kiválasztani a megfelelő méretű csillárt az adott helyiséghez. Adja össze a szoba szélességét és hosszát méterben. Határozza meg ennek az értéknek körülbelül a 80%-át, és szorozza meg 10-zel. Az eredmény a csillár hozzávetőleges átmérője centiméterben, amelyet választania kell. Például, ha a nappali 4 méter hosszú és 6 méter széles, akkor ezeknek az értékeknek az összege 10. Ennek az értéknek a 80%-a 8, és megszorozva 10-zel, ez 80 lesz. Ha két méret között kell döntenie, ajánlott a nagyobbat választani.
A mennyezet magasságától függően válassza ki a felfüggesztő lánc hosszát.
A mennyezet magassága szintén jelentősen befolyásolja a választást. Ha magas a mennyezet, egy magasan lógó csillár vizuálisan kisebbnek fog tűnni. Ezért jobb, ha hosszabb láncot vásárol, és a csillárt alacsonyabbra helyezi a térben. Alacsonyabb mennyezetű szobákban viszont gondoljon arra, hogy a csillár alatt sétálhat. Rövid felfüggesztési láncokkal segíthet.
Mi az optimális magasság a csillár felakasztásához? A csillárt legalább 190-220 centiméteres magasságban kell felakasztani - egyszerűen azért, hogy ne akadályozza a magas embereket. Egy másik ökölszabály, hogy a csillárnak legalább 40-55 cm-rel a mennyezet síkja alatt kell lógnia. Magasabb (kb. 260 cm feletti) belmagasságú helyiségekben minden további 10 cm magasság után 5 cm-t adjon hozzá ehhez a számhoz. Ha az étkezőbe választ csillárt, akkor azt legalább 80 centiméterrel az étkezőasztal fölé kell helyezni, hogy ne legyen útban és ne vakítson feleslegesen. Alapértelmezés szerint a csillár legjobb helye a szoba közepén van. Ez azonban nem feltétlenül igaz mindenre - például egy étkezőben előnyösebb, ha a csillár az asztal fölé kerül.
Izzók? A LED izzók kristálycsillárhoz is alkalmasak
A csillár és más lámpatestek kombinációja ideális
Contact
Headquarters and Showroom:
ArtCrystal Tomes s.r.o.
Palackeho 3145/41 (JBX building)
46604 Jablonec nad Nisou
Czech Republic
VAT: CZ04517091
Sarka Novakova
sales manager
novakova@artcrystal.cz
+420 739 551 115
www.artcrystal.cz